BBTRS pod rękę z teorią poliwagalną

Integracja teorii poliwagalnej z metodą BioDynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy (BBTRS) to potężne narzędzie w pracy nad traumą. Znajomość różnych stanów układu nerwowego pozwala mi lepiej wspierać moich podopiecznych, pomagając im przejść od stanu obronnego lub zamrożenia do bardziej spokojnego i zintegrowanego.

BBTRS – praca z oddechem i ciałem (i nie tylko)

W swojej praktyce wykorzystuję pracę z oddechem, techniki pracy z ciałem. Stosowanie ich pozwala moim podopiecznym na głębokie uwolnienie zablokowanych w ciele emocji i napięć. W trakcie sesji jako efekt uboczny buduje się świadomość i zaufanie do własnego ciała. Kontakt z ciałem jest jednym z kluczowych elementów w procesie uwalniania traumy i uzdrawiania. 

Korzyści z regeneracji 

Proces ten nie tylko wspiera regenerację.  Zachodzi ona na poziomie psychicznym, ulgi po zauważeniu i nie tłumieniu emocji. Oraz,  na poziomie fizycznym – zmniejszenie lub oswojenie przewlekłego bólu, rozpuszczenie napięć w mięśniach, zwiększenie elastyczności ciała. Połączenie regeneracji emocjonalnej i fizycznej poprawia dobrostan –  ogólną jakość życia moich podopiecznych. Praca z traumą w oparciu o teorię poliwagalną i BBTRS otwiera drogę do równowagi i spokoju.