Metoda BioDynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy® (BBTRS® – BioDynamic Breathwork i Trauma Release System®)  to holistyczne podejście do pracy z oddechem, wykorzystujące połączenie technik oddychania, dźwięku, dotyku, medytacji i ruchu. Modalność ta ma na celu  uwolnić napięcie i emocjonalne blokady. 

Ta metoda skupia się na wzajemnym powiązaniu umysłu, ciała i ducha oraz na znaczeniu równoważenia i harmonizacji tych aspektów dla optymalnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Podczas sesji,  korzysta się ze specjalnego wzorca oddychania, który zwiększa przepływ tlenu i energii w ciele. Dzięki koncentracji na oddechu i podążaniu za nim w czasie sesji uruchamia się ciało do ruchu.  Praktyka ta jest wspierana poprzez dotyk, aby uwolnić wszelkie zmagazynowane w ciele napięcia lub traumy. 

Metoda reguluje układ nerwowy, zwiększa świadomość ciała, a także  wspomaga proces  uzdrawiania oraz rozwój  osobisty.

Jednym z unikalnych aspektów BBTRS jest skupienie na uwolnieniu traumy poprzez pracę z oddechem i ciałem. Nasze ciała przechowują i noszą nasze historie,   a oddech spłyca się i ogranicza się, gdy napotkamy coś przytłaczającego z czym na bieżąco nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. 

Te wzorce mogą utknąć  na długo w naszych ciałach i zmniejszyć nasze połączenie z ciałem i emocjami z biegiem czasu. Sesje BBTRS mają na celu uwolnienie tych starych wzorców, dając nam więcej wyboru, elastyczności i otwartości na doświadczanie życia w chwili obecnej, zamiast opierać się na przeszłych doświadczeniach.

Badania wykazały, że praktyki oddechowe, w tym Biodynamic Breathwork, może pomóc w redukcji objawów lęku i depresji oraz poprawić ogólne samopoczucie. Jest to  narzędzie dla osób poszukujących poprawy swojego zdrowia psychicznego i fizycznego.

Ogólnie rzecz biorąc, BBTRS to potężne i skuteczne podejście, które może pomóc uwolnić emocjonalne blokady, regulować ich układ nerwowy oraz promować uzdrawianie i rozwój osobisty. Jest to holistyczna praktyka, która uznaje wzajemne powiązanie umysłu, ciała i ducha i może być wartościowym narzędziem dla osób poszukujących poprawy swojego ogólnego zdrowia i samopoczucia.

Zapisz się

Magda 📞 +48 506 960 790 / ✍ magda@mindfulunity.pl